Pain Diary - CatchMyPain

CatchMyPain یکی از شناخته شده ترین اپلیکیشن های درد است که دارای ویژگی های مفید بسیاری است. با استفاده از این برنامه، بیماران میتوانند منظقه درد خود را روی عکسی که در اپ به آن ها نشان داده میشود (آناتومی بدن انسان) مشخص کنند. تمامی حالات خلق و خویی خود اعم از استرس، احساس خستگی و ... ثبت کنند و با پزشک خود به اشتراک بگذارند و یا هم زمان به درخواست خود ویزیت شوند. همچنین این برنامه دارای ویژگی تشکیل انجمن است که بیماران مبتلا به درد مزمن میتوانند با یکدیگر در این انجمن ها ارتباط داشته باشند.غلاوه بر این محققان و متخصصین نیز میتوانند از طریق داده های جمع آوری شده از طریق کاربران ناشناس استفاده کننده اپ، برای یافتن زمینه های تحقیق و درمان استفاده کنند.

My Pain Diary

 این اپ از محبوب ترین برنامه های ردیابی درد برای سیستم های اندروید و iOS است که نه تنها اطلاعات بیمار را ثبت میکند بلکه بین رویداد گزارش شده (حتی آب و هوا) و درد بیمار ارتباط برقرار کرده و دلیل را میابد و به درمان بیمار کمک میکند.بیماران مبتلا به درد مزمن میتوانند اطلاعات ثبت شده را با پزشک خود به اشتراک بگذارند و یا به صورت خصوصی برای خود حفظ کنند. همین امروز به بیش از 50،000 نفر بیمار مبتلا به درد مزمن که درد و علائم خود را با MyPainDiary کنترل کرده اند بپیوندید.

با MyPainDiary می توانید:

- یک پرونده پزشکی دقیق از شرایط خود برای خود و دکتر خود ثبت کنید.

- مقایسه شرایط و معیارهای مختلف در یک نمودار تک تعاملی که باعث می شود همبستگی آسان پیدا شود.

- میزان تحت تاثیر قرارگرفتن خود در برابر رطوبت، دما، بارش و ... را اندازه گیری کنید.

- عوامل مختلف درد، راه حل ها، الگوها و روند بهبود را بشناسید.

- امکان اشتراک اطلاعات شما توسط ایمیل برای شما و پزشکان شما.

- امکان پیگیری وضعیت درد شما توسط پزشکتان حتی چندبار در روز

- امکان یادآوری مصرف داروها، انجام تمرین و....

 

Sleep Cycle alarm clock

خواب یک شاخص خوب برای کاهش درد است.کاربران میتوانند از این اپلیکیشن برای تعیین میزان آرامش در شب استفاده کنند.اغلب یک خواب شبانه کم، به معنی یک روز پرچالش است.برنامه های خواب به شما کمک میکنند تا به این موضوع پی ببرید و اقدامات پیشگیرانه را انجام دهید (به عنوان مثال برنامه ریزی برای پرت زدن یا لحظه ای استراحت در زمان های آزاد).بیماران دردهای مزمن بیشترین استفاده را از این اپ برای کنترل دردهای خود دارند.

eMTCP

انجمن درد آمریکا توسط محققان دانشگاه مالاگا،یک اپلیکیشن موسیقی به نامeMTCP منتشر کرده است.موسیقی درمانی درطولانی مدت نشان داده است که درمانی موثر برای کاهش علائم درد مزمن است. این اپ به شما امکان میدهد که درمان را به طور مستقیم توسط گوشی های هوشمند خود آغاز کنید حتی در زمان خواب!

Manage My Pain Lite

درد جسمانی خود را مورد تجزیه و تحیل قرار دهید و به اشتراک بگذارید.

Manage My Pain یک برنامه درد رایگان برای گوشی های هوشمند اندرویدی است که به کاربران امکان میدهد تا علائم درد خود را پیگیری کرده و نمودارها و سایر اطلاعات را برای آسانتر خواندن و نمایش آن به حانواده و دوستان ایجاد کنند.این برنامه میتواند برای خانواده و دوستان بیمارانی که دچار درد مزمن هستند توضیح مناسبی باشد و به آنها در درک بیمار کمک کند و همچنین درمواقع تنهایی بیماران تسکین مناسبی باشد.

 

PainScale-Pain Diary and Coach

تو تنها نیستی! بیش از هزاران میلیون نفر از افراد جهان از درد مزمن رنج میبرند. اما نگران نباشید...برنامه PainScale برای کمک اینجاست.در این برنامه میتوانید مشاوره پزشکی بگیرید، به طور روزانه مربی خصوصی برای تمرین روزانه جهت جلوگیری از درد مزمن داشته باشید. این برنامه مجموعه ای از ابزارهای رایگان را برای کمک به بیماران درد مزمن فراهم میکند تا فرآیند درد خود را بهتر مدیریت کنند. در این برنامه پیگیری درد،سازماندهی تمام اطلاعات مورد نیاز بیمار در بخش قابل دسترسی است. در این اپ با پیوستن کاربران به یک جامعه مرکزی به همراه دیگر کاربران که اطلاعات مربوط به درمان خود را به اشتراک میگذارند یک دیتابیس بزرگ از داده های اطلاعاتی ایجاد میشود که توسط این داده ها ، بیمارانی که دچار درد مزمن هستند میتوانند گزینه هایی از درمان را که ممکن است در شرایط آن ها کارآمد باشد را پیدا کنند.

این اپلیکیشن آموزش روزانه انجام ورزش هایی برای جلوگیری از درد را به صورت شخصی برای کاربران فراهم می کند و دارای  بیش از 600 مقاله سازماندهی شده درباره نکات بهداشتی، تمرینات و اطلاعات در زمینه های مراقبت از درد و گزینه های درمانی است که می تواند به افراد کمک کند تا کیفیت زندگی خود را افزایش دهند. همچنین محتواهایی با منابع پزشکی از جمله Clinic Mayo، WebMD، دانشگاه جان هاپکینز، بنیاد درد آمریكا و غیره برای كمك به افرادی که درد مزمن دارند تهیه کرده است تا در درك علائم آنها و بهبود وضعیت آنها به آنها کمک کند.

 

Pain Log

آیا از سردرد خود خسته شده اید؟آیا میخواهید دلیل درد خود را بدانید؟ آیا نمیدانید چرا این درد در بخشی از بدن شما وجود دارد و تمام نمیشود؟ این اپ را دانلود کنیدو مشخص کنید که در کدام بخش از بدنتان متحمل درد هستید  تا اپ یک مکان برای جمع آوری اطلاعات درد شما ایجاد کند تا بتوانید راه حل مناسبی برای آن پیدا کنید و درمان شوید.با این اپلیکیشن به سادگی میتوانید اطلاعات درد را دریافت کنید و به اشتراک بگذارید. از دیگر کاربردهای این برنامه ثبت روزانه اطلاعات درد شماست که به پزشک شما در درمان و شناسایی بهتر علت درد شما کمک میکند . 
اکنون می توانید با استفاده از ورود به سیستم وارد اپ شوید. شما فقط باید این مراحل زیر  را دنبال کنید:
 
• یک تقویم ایجاد کنید. به عنوان مثال برای سردرد
 
• تاریخ ها درد ها را بنویسید، یک توصیف کوتاه از شدت درد مثلا سردرد خود را باتوجه به میزان و مدت درد.
 
• با کلیک کردن شما می توانید اطلاعات خود را به نمودار اکسل منتقل کنید.
 
• با دکتر خود صحبت کنید.
 
•با رابط کاربری ساده و آسان 
 
از همین امروز شروع کنید و دردهای خود را درمان کنید

Chronic Pain Tracker Lite

حدس و گمان مدیریت درد را با ردیاب درد مزمن انجام دهید. تاریخچه درد خود را با 19 طبقه بندی بهداشتی-پزشکی منحصر به فرد ثبت کنید. گزارش خلاصه آن  را با متخصص درد خود در برنامه به اشتراک بگذارید یا PDF آن را چاپ / ایمیل کنید.

CPT Lite برنامه ای است که به شما اجازه می دهد تمام ویژگی های اپلیکیشن را بدون هیچ هزینه ای امتحان کنید.

# در هر ورودی خاطرات، شما می توانید یکی یا بیشتر از 19 ماژول ردیاب زیر را داشته باشید:

+ محل درد

+ سرعت شروع درد

+ سطح شدت درد

+ شرح درد

+ محل نقشه برداری درد

+ درمان های موثر

+ طول درد

+ پیگیری دارو

+ نظرات عمومی

+ علائم دیگر

+ Milestones های بهداشتی

+ حرکت روده

+ ردیابی آب و هوا

+ وزن بدن، قد و BMI

+ فشار خون و میزان پالس

+ سطح فعالیت

+ دولت روحی

+ تاریخ خواب

+ خستگی (ذهنی و فیزیکی) سطوح

Migraine Buddy

به کاربران کمک می کند تا میگرن، علائم میگرن، داروهای میگرنی، فراوانی و طول مدت میگرن، شدت درد و محل سکونت، داروهای میگرن و عوامل دیگر شیوه زندگی را شناسایی و تشخیص دهد تا کاربران بتوانند وضعیت میگرن خود را مدیریت کنند. میگرن دوستان آسان برای خواندن گزارش خلاصه برای کاربران برای انجام اقدامات مناسب فراهم می کند. میگرن دوستان نیز یک دفتر خاطرات هوشمند را فراهم می کند که به کاربران امکان می دهد ارتباط بین خواب و میگرن را از طریق یک نمودار خواب جدید معرفی شده ببینید.

 

ویژگی ها و عملکرد 

- آسان برای استفاده، رابط کاربری زیبا طراحی شده و آیکون با پرسشنامه سبک جادوگر که کاربران را از طریق فرایند ضبط هدایت می کند

- ثبت میگرن های مداوم و گذشته

- حرکت سریع ضربه برای پاسخ به پرسشنامه

- دسترسی سریع به جست و خیز و ضبط ورودی در زمان بعد

- گزارش های سفارشی شامل فرکانس و مدت زمان، شدت درد، موقعیت درد، عوامل میگرن، علائم میگرنی و کمک به درک اثربخشی داروهای میگرنی و سایر روش های تسکین

- اعمال مانند یک مجله میگرنی که به شناسایی عوامل مهاجر مانند استرس، اضطراب، عدم خواب، غذا، آب و هوا، قاعدگی و غیره کمک می کند.

- نکات بخش برای پیگیری غذا، شرایط آب و هوایی خاص یا فشار سنج، خلق و خو و غیره

- فیلدهای سفارشی را به پرسشنامه اضافه کنید تا این گزینه دائمی برای کاربران باشد

- به صورت خودکار فعالیت خواب را شناسایی و ثبت می کند

- اطلاعات خواب و رفتار را برای شروع میگرن مطابقت می دهد

- داده ها تحت پوشش HIPAA سازگار است

Flaredown for Chronic Illness

Flaredown یک برنامه ردیابی علامت ساده درد و یک جامعه برای بیماری مزمن است. ساخته شده توسط بیماران، برای بیماران به صورت رایگان و قابل استفاده برای عموم.

- تمام شرایط، علائم و درمان را در یک مکان ردیابی کنید

- Flaredown جزئیات شما را به یاد می آورد و هر روز به راحتی چک می کند

- روز خود را با جزئیات بیشتر در مورد چیزهایی که ممکن است با بیماری شما ارتباط برقرار کنند، برچسب گذاری کنید

- به صورت بصری داده های خود را برای تست کردن درمان های خود و پیدا کردن روش درمان مقایسه کنید

- با کاربران دیگر صحبت کنید و از تجربه آنها یاد بگیرید

- اطلاعات خود را دانلود کنید و از آن استفاده کنید

 

Patient Communicator

پیام رسان بیمار توسط انجمن مراقبت های ویژه بحرانی برای بهبود ارتباط بین بیماران ، خانواده ها و مراقبان طراحی شده است. یک برنامه شامل بخش هایی همچون ضبط اسناد و تاریخچه پزشکی بیماران،گزینه هایی برای برقراری ارتباط آسان در مورد درد مزمن ، بخش رفتاری و...به اضافه ی واژه نامه اصطلاحات و سایر مواد آموزشی برای بیماران و خانواده ها. برنامه ارتباط بیمار می تواند به شما در کاهش استرس اقامت در بیمارستان کمک کند.

امکانات برنامه شامل:

- وجود بخش ثبت پرونده و تاریخچه پزشکی که به بیماران اجازه می دهد پیشرفت روزانه خود را در طول و بعد از مدت بستری در بیمارستان پیگیری کند

- قابلیت های ترجمه که امکان برقراری ارتباط دو طرفه در 18 زبان را در موضوعات مختلف مانند درد ، نیازهای اساسی ، احساسات و خلق و خو فراهم می کند.

- مقیاسی که به بیماران اجازه می دهد تا در تصویر نشان دهند دقیقا در کدام نقطه دچار درد،خارش ، سوزش و ... هستند

 

UP